Navštívte nás v lone panenskej prírody Malých Karpát


utorok 1. novembra 2011

O nás

Detská ozdravovňa Biela Skala - OLÚ sa nachádza v chránenej oblasti Malých Karpát, v lesnej obore 4,5 km v horách ,v nadmorskej výške 450 , v blízkosti hradu Červený Kameň ( okres Pezinok ).
Má ideálnu polohu jednak vzhľadom na výborné klimatické podmienky, jednak z hľadiska blízkosti k hlavnému mestu ( 30 km od Bratislavy) .


Do DO Biela Skala prijímame na liečebný pobyt v trvaní 21 dní deti vo veku 3-18 rokov s rôznymi ochoreniami ( ochorenia dýchacieho systému, poruchy výživy, poruchy pohybového ústrojenstva a i., podrobnejšie sú spomenuté nižšie v "Zdravotných indikáciách " ). Pri liečebnom pobyte malých detí umožňujeme doprovod rodičom ako samoplatcom. Úhrada za pobyt rodiča / matky alebo otca/ je 15 EUR / deň. Počas liečebného pobytu je možné vystriedať sa sa s iným rodinným príslušníkom, po dohovore s riaditeľkou liečebne.


Súčasná doba prináša veľa nepríjemných problémov, ktoré sa prenášajú i na zdravie našich detí. Pobyt v liečebni zlepšuje zdravotný stav detí, znižuje chorobnosť a tak priamo znižuje náklady na následnú starostlivosť a najmä lieky určené týmto pacientom.

Krásna príroda, výborná kíma, dostatok pohybu na čerstvom vzduchu a vhodná strava robia s deťmi zázraky.


Do Biela Skala prijímame deti na základe návrhu na pobyt dieťaťa a doloženého odporučenia odborného lekára ( podľa indikácie ) . Návrh na pobyt v DO vypíše pediater a priloží odporučenie odborného lekára ( alergológa, endokrinológa, ortopéda, neurológa, gastroenterológa, kardiológa, chirurga, traumatológa atď.) . Návrh na liečenie môže vypísať aj odborný špecialista . Následne sa návrh posiela do DO Biela Skala.

Naši zmluvní partneri sú : Všeobecná ZP,Dôvera ZO , Union ZP. Dĺžka pobytu je 21 dní a liečenie je možné absolvovať jedenkrát za kalendárny rok.
V našej DO deťom počas pobytu poskytuje zdravotnú starostlivosť pediater, neurológ, rehabilitačný lekár, fyzioterapeut, detské zdravotné sestry, diétna sestra a ďalší odborný personál.Komplexnú liečebnú rehabilitáciu poskytujeme v príjemnom prostredí útulne a funkčne zariadených interiérov. Malí pacienti strávia maximum času v krásnej horskej prírode. Okrem klimatoterapie a liečebnej pohybovej výchovy poskytujeme elektroliečbu, magnetoterapiu, svetloliečbu, hydroterapiu, parafínové a rašelinové zábaly, saunu. Využívame volejbalové a futbalové ihrisko, trampolíny a v letných mesiacoch aj bazén.Pri DO Biela Skala je zriadená základná škola, materská škola a školská družina s kvalifikovanými pedagógmi, ktorí sa snažia o čo najlepšie prepojenie školských osnov podľa individuálnych potrieb každého žiaka. Škola je v novovybudovaných interiéroch s dostupným internetom.Ubytovanie detí je v 2 a 3 lôžkových izbách a apartmánoch s vlastným sociálnym zariadením.


DO Biela Skala disponuje vlastnou práčovňou.


Návštevy v DO Biela Skala nie sú povolené vzhľadom k tomu, že zariadenie sa nachádza v chránenej lesnej obore a tiež sa snažíme ponúknuť našim klientom nerušený pobyt.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára